5 maj 2016

IMPRECATION

Ostatnio zaczęłam poruszać tutaj tematy "na czasie". Dzisiaj chciałabym się tu trochę rozpisać o słownictwie dzisiejszej młodzieży. Nie będę tutaj podawać przykładów, ponieważ napewno każdy z Was usłyszał od swojego rówieśnika brzydkie słowa, nieadekwantne do swojego wieku i sposoby zachowania się. Dlaczego dzisiejsza młodzież tak przeklina? Szczerze, sama nie wiem. Nie mam pojęcia skąd to się bierze. Różnego rodzaju dopalacze, używki, które z reguły sprzedawane powinny być po ukończeniu 18 roku życia trafiają w niepowołane ręce, a następnie sprzedawane są małoletnim osobom, niepełnoletnim. Ale w sumie nie ważne czy pełnoletni czy też niepełnoletni to słownictwo, sposób zachowania w dużym stopniu świadczy o ich wychowaniu i kulturze osobistej. Co jak co, ale żeby iść ulicą i co 2-3 słowo przeklnąć? To już naprawdę nie jest zabawne, to aż uszy bolą.Oczywiście jest to moje zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza ze mną to jak najbardziej szanuję. Takie jest moje zdanie na ten temat.
KURTKA/RAMONESKA - CUBUS
BLUZKA - SINSAY
OPASKA - BPS

22 komentarze:

 1. Sama mam koleżankę, którą zresztą bardzo lubie, ale jedyna jej wadą jest przeklinanie. Aż dziwnie sie czuje siedząc z nią w tramwaju, kiedy co drugie jej słowo to przekleństwo...a wokół pełno ludzi :/


  http://angelaendzel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, przegenialna ta opaska!!! ♥Pozdrawiam i zapraszam do siebie - buziaki!♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Znaczną przesadą jest przeklinanie co drugie słowo, ale nie oszukujmy się, że w dzisiejszych czasach bardzo rzadko można spotkać osobę, która w ogóle nie używa takich słów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zobaczyłam tą stylizację i... od razu się uśmiechnęłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hahaha te kocie uszka są cudne
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę sama za bardzo krytykować przeklinających osób, ponieważ mi samej też zdarza się przeklnąć. Aczkolwiek jak słucham czasami, w jaki sposób niektórzy się wypowiadają, to o rany, aż uszy krwawią...
  Przeurocze uszka! :3

  W wolnej chwili zapraszam do mnie :)
  http://sysiadelrey.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie ;( to aż przykre.
   Dziekuje!

   Usuń
 7. Nienawidzę młodzieży, która używa przekleństw, czy innych brzydkich sformułowań. Sama staram się to zamienić na jakieś 'milsze dla ucha'. Najbardziej martwi mnie to, że nawet dziewczyny już teraz przeklinają, albo chłopcy w towarzystwie dziewczyn. Kiedyś byłoby to niedopuszczalne!
  Świetna opaska! Muszę kupić <3
  written-by-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzeba uważać na to, co się mówi, nadużywanie przekleństw to jakaś masakra.
  Super fotki ;)

  High Five? :)
  http://fridayp.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Często można usłyszeć, że ludzie często używają tych słów, jako przecinka w zdaniu... Śliczne zdjęcia!
  Karolina
  Mój blog: http://karolinaprzybyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem okropnie wygląda jak kobieta przeklina.. Kobieta powinna być delikatna.

  http://aaleksm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń