28 kwi 2016

LOOK

Wygląd w dzisiejszych czasach stał się czymś, co każdy ma lub też powinien mieć. Kluczem do "dobrego wyglądu" są markowe ubrania, buty, ciekawa fryzura, mnóstwo kolczyków tatuaży - bo wtedy jest się trendy, nie?
Niestety nie o to w tym wszystkim chodzi. Wiadomo osoby, które lubią ozdabiać swoje ciało rożnego rodzaju kolczykami bądź też tatuażami robią to i są tego pewne  na całe życie to jak najbardziej rozumiem i szanuję, bo mi osobiście też się podobają tatuaże i kolczyki. Ale nie rozumiem, gdy osoby, którym się to nie podoba robią to, bo jest to modne, cool, trendy i na topie.
Pozostaje też kwestia postrzegania innych poprzez wygląd... To już jest całkiem chore jak dla mnie... Wiadomo, ktoś nie jest najbogatszy, żyje skromnie, czysto, ale nie starcza mu już pieniędzy na modne ubrania i co wtedy? Wtedy jest postrzegany jako niemodny biedak chodzący w starych NIE modnych rzeczach.
Spotykając na chodniku z przeciwka osobę w garniturze z teczką i z drogim zegarkiem myślimy, że napewno jest bogatym, dobrze wykszatałconym, zamożnym człowiekiem. Z drugiej strony chodnika widzimy osobę ubraną schludnie, w wytartą, skórzaną kurtkę, w spodnie dresowe ze sklepu z odzieżą używaną, poniszczone tenisówki i zwykły, najzwyklejszy szary sweter. Co wtedy myślą niektórzy? " O idzie biedak, zapewne pochodzi z patologicznej rodziny, brak pieniędzy i te sprawy, no jak można tak wyglądać?!?"
NIGDY nie patrzcie w co jest dana osoba ubrana, ponieważ nie wygląd świadczy o nas, lecz to co mamy w środku. Ktoś może wyglądać zjawiskowo a mieć kamienne serce, a ktoś biedniejszy, skromniej ubrany, może mieć złote serce i pomagać każdemu.
KURTKA - RESERVED
KOMIN/SZAL - NEW YORKER

36 komentarzy:

  1. To jak ocenianie książki po okładce. Prosta zasada, nie znasz, nie oceniaj. ;)
    olaablogg.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślepe podążanie za tłumem tylko dla tego, że jest to modne, to naprawdę smutne zjawisko! Bardzo podobają mi się zdjęcia, masz śliczne włosy!
    Karolina
    Mój blog: http://karolinaprzybyl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  3. Nigdy nie ocenia się ksiażki po okładce, to samo tyczy się nas ludzi, nie ocenia się kogoś z wyglądu, ponieważ w środku może być całkiem inną osobą.
    Pozdrawiam,
    http://millie-milllie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  4. kochana zaszalej kiedys z kolorem
    a kurtke masz super
    http://happinessismytarget.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  5. Wygląd liczył się już dawniej, kilkanaście lat kiedy chodziłam do podstawówki spotkała mnie niemiła sytuacja wówczas koleżanki oznajmiły, że nie będą się ze mną kolegować jak nie markowych ubrań. Kiedy już dostałam swoją pierwszą bluzę z Nike kazałam mamie wypruć nazwę na bluzie bo nie chciałam takich koleżanek. Przykre jest to, że każdy ocenia po okładce a w dzisiejszych czasach jest to bardzo intensywnie nasilone :)
    Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  6. Moda przemija, styl pozostaje. Ja czasem też ubieram to co jest ''nie modne'', bo to lubię. Taki jest mój styl. Ja nie jestem fanką ani tatuaży ani kolczyków, i nie mam zamiaru ich robić dla kilku słów zachwytu ze strony moich znajomych czy innych ludzi..
    Pozdrawiam ;**

    http://nigdy-nie-dorastac.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  7. Te wszystkie modowe reguły tworzą ludzi mało kreatywnymi. Moda powinna być czymś wolnym, zupełnie bez ograniczeń. Najważniejsze jest, żeby ubierać to co nam się podoba.
    Pozdrawiamy
    http://nawiedzonadroga.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  8. Znam wiele przypadków, gdzie oceniono kogoś pochopnie a to tylko dlatego, że był "brzydko ubrany".
    OUURSELVES.BLOGSPOT.COM -KLIK

    OdpowiedzUsuń
  9. Napisana niestety czysta prawda:/
    Zostałaś u mnie nominowana do LBA:)
    http://xpatrycja.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  10. Jak się kogoś nie zna to się go nie ocenia:) Super notka!

    Pozdrawiamy cieplutko,
    Nowy post na www.twinslife.pl ♥

    OdpowiedzUsuń
  11. Jest dokładnie tak jak piszesz!
    Nienawidzę, kiedy ktoś ocenia po wyglądzie! A często tak się zdarza...
    written-by-life.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  12. Świetne zdjęcie, jesteś mega fotogeniczna :).

    Poklikasz w linki na dole? Odwdzięczam się :).
    http://bedifferent-ania.blogspot.com/2016/04/q.html

    Co powiesz na wspólną obserwacje ? :).

    OdpowiedzUsuń
  13. Śliczne zdjecia :)
    http://malwinabeczek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  14. Mnie też denerwuje ta dzisiejsza moda. 75% dziewczyn w naszym gimnazjum nosi te Superstary i lansuje się ajfonikiem. Nie wiem, czy te osoby nie znają znaczenia słowa oryginalność, czy po prostu lubią wyglądac dokładnie tak samo jak inni. Są klonami, kopia innych, zero różnicy, zero indywidualizmu.
    Wracając do tematu, ja nigdy nie oceniam ludzi po wyglądzie, moim zdanie to wnętrze człowieka jest najważniejsze. Jak mawiają- nie szata zdobi człowieka.
    QUEEN OF MOON♥
    Jeżeli mój blog Ci się spodoba- zaobserwuj.

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie rozumiem dzisiejszej mody, ciekawy post, bardzo ładne zdjęcia :)
    Życzę powodzenia w dalszym blogowaniu :)
    http://karolina-ornatowska.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  16. Śliczna <3

    CHCE SIĘ ŻYĆ
    Seria "pozytywne poranki" na blogu :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Pięknie napisany post :) Nigdy nie powinniśmy oceniać ludzi po ich ubiorze. A to niestety noszenie markowych ubrań dzisiaj decyduje o naszej wartości :(
    Śliczne zdjęcia :D
    justsayhei.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń